بوطیقای ارسطو برای فیلمنامه نویسان

بوطیقای ارسطو برای فیلمنامه نویسان

بوطیقای ارسطو برای فیلمنامه نویسان

نگران نباشید! بوطیقای ارسطو برای فیلمنامه نویسان یک کتاب صرفا نظری نیست. بلکه مقدمه ای عملی ست بر بوطیقای ارسطو. ارسطو در بوطیقا که می توان گفت از جمله کتاب های ضروری برای فیلم نامه نویسی ست، به طور دقیق ساختار دراماتیک داستان (تراژدی) را بررسی کرده است. مایکل تی یرنو در این کتاب تلاش کرده بر اساس بوطیقای ارسطو به تحلیل و نوشتن  فیلم نامه بپردازد.

 

ناشر: نشر ساقی
تاریخ نشر: ۱۳۹۵
نویسنده : مایکل تی یرنو
مترجم :  محمد گذر آبادی
تعداد صفحات نسخه چاپی : ۱۴۶

 

بوطیقای ارسطو برای فیلمنامه نویسان
بوطیقای ارسطو برای فیلمنامه نویسان

 

بوطیقای ارسطو برای فیلمنامه نویسان مقدمه ای بر بوطیقای ارسطو یا به بیان بهتر تحلیلی مشخصی از بوطیقای ارسطو برای فیلم نامه نویسی ست. در این کتاب مفاهیم مطرح شده ارسطو در باب درام از نگاه نگارش فیلمنامه و برای فیلمنامه نویسی امروزی بیان شده است. بر همین اساس مایکل تی یرنو  تلاش بر نگارش کتابی کاربردی با توجه به ساختار درام سینمای مدرن کرده است.

از جمله فهرست هایی که او در این کتاب گفته است: بیایید از آغاز، میان و پایان شروع کنیم؛ چرا می خواهید فیلم نامه تان یک بمب باشد؛ موضوع یک کنش است … نه یک شخص، پی رنگ فرعی را فراموش نکنید؛ بهترین پی رنگ ها تک خطی هستند،  پی رنگ روح است، چهار نوع پیرنگ؛ نظر بوطیقا درباره آثار حماسی اش ارباب حلقه ها؛ قهرمان خوب، بد و بینابین؛ گفت وگو بخشی از کنش است؛ چگونه لحن فیلم نامه خود را خلق کنید؛ چگونه شخصیت واقعا واقعا واقعا زنده خلق کنید؛ نظر ارسطو درباره اهمیت درام و …

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *