نگارش فیلمنامه کوتاه

نگارش فیلمنامه کوتاه

نگارش فیلمنامه کوتاه

کتاب نگارش فیلمنامه کوتاه نوشته ویلیام اچ.فیلیپس، یک راهنما برای نگارش فیلمنامه کوتاه است. فیلمنامه ای که امکان تولید محلی در حد متوسط را داشته باشد. این کتاب به فیلم‌سازی که قصد دارد خود فیلمنامه فیلم کوتاهش را بنویسد جرات می‌دهد که دست به قلم شده و فیلمنامه مورد نظر خود را بنویسند.

ناشر: سروش،اداره کل آموزش و پژوهش سیما
تاریخ نشر: ۱۶ اسفند، ۱۳۹۳
نویسنده : ویلیام اچ.فیلیپس
مترجم :  عباس اکبری
تعداد صفحات نسخه چاپی : ۱۹۹

 

نگارش فیلمنامه کوتاه
نگارش فیلمنامه کوتاه

 

ویلیام اچ.فیلیپس در این کتاب قصد دارد تا به فیلمنامه نویسان تازه کار، فیلمسازان و دانشجویان جوان یاری رساند تا آنها نوشتن فیلمنامه کوتاه را شروع کنند. البته بسیاری از رهنمودهای این کتاب برای نگارش فیلمنامه بلند هم مفید است. اما تاکید بر نوشتن فیلمنامه هایی با حداکثر ۳۰ صفحه است. با مطالعه این کتاب در فصل اول تمرین نویسندگی را انجام می‌دهید در بخش دوم سه فیلمنامه را مطالعه کرده و در فصل سوم نوشتن فیلمنامه را آغاز می‌کنید؛ هر چند «نوشتن» امر پیچیده و شخصی است هیچ یک از تکنیک‌های نویسندگی همیشه برای همه کار نمی‌کند اما برخی از پیشنهادات مطرح و توصیه شده در این کتاب کارآمد است.

این کتاب نوشته شده تا به فیلمنامه‌نویسان تازه کار فیلمسازان و دانشجویانی که باید فیلمنامه کوتاه بنویسند و فیلم کوتاه بسازند یاری دهد.

کتاب «نگارش فیلمنامه کوتاه» در سه بخش به آموزش حرفه فیلمنامه‌نویسی می‌پردازد. در بخش اول پیدا کردن منابع و تمرین نویسندگی آموزش داده شده است. تجربه‌های شخصی شناخت همه جانبه دید آگاهانه اتفاقات و حوادث می‌تواند در نوشتن فیلمنامه مناسب نویسنده را یاری دهد. در بخش دوم سه فیلمنامه «پرونده لئون» «لوبیای سبز» و «آن سو» بررسی شده و فیلمنامه صحنه پردازی شخصیت‌ها ساختار و درونمایه فیلمنامه تجزیه و تحلیل شده است. در بخش سوم نیز به نگارش طراحی و بازنویسی فیلمنامه پرداخته شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *